Яка різниця між front-end i back-end:  простий приклад від викладача ІТ-академії LOGOS

volchak-150x150

Юрій Волчак

Викладач Logos IT Academy  курсів: HTML/CSS, основи веб-розробки, SQL/MySQL, JavaScript.

“Коли студенти обирають напрям для навчання часто з’являється питання: back-end чи front-end?  Як розрізнити ці поняття? З чим безпосередньо доведеться працювати?

Спершу потрібно розуміти, що в бекенді в основному використовується математика та логіка, в фронтенді більше потрібне відчуття форми. Оскільки фронтед  – це зовнішній вигляд, а  бекенд  – це власне вся механіка сайту.

Я завжди пояснюю своїм студентам різницю між бекендом та фронтедом на прикладі годинника. Циферблат, стрілки, цифри, механізм управління стрілками – все те, що бачить користувач – це є фронтенд. Ми бачимо конкретний результат – котра година, ми можемо цей час під корегувати. Але от як працюють шестерні, як працює сам механізм, процесор чи пружинка користувач не бачить. Це і є бекенд.”

half-clock

В будь-якому випадку, аби остаточно визначитись і обрати для себе якийсь напрям варто спробувати себе  і у фронтенді, і в бекенді.

В ІТ-академії LOGOS є безкоштовний 5-денний курс з основ програмування  та безкоштовний  5-денний курс з основ веб-розробки. Це чудовий шанс спробувати і зрозуміти для себе, що робити далі.

Успіху Вам та до зустрічі на заняттях!

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

 

970-x-250 copy copy

fontend

970-x-250 copy copy

970-x-250 copy copy

fontend

Записатися

 


×
Записатися

 ×
Лист директору

 
×