good-hr

Риси успішного HR

HR в IT-компанії – особа неоднозначна. Ряд асоціацій при назві HR варіюється від стильної впевненої особи до непримітного дядечка із дальнього кутка офісу. Ким із них бути? Вирішувати безпосередньо тому, хто займає цю посаду.

970-x-250 copy copy

Міфів, які сформувались навколо професії HR-спеціаліста більше ніж достатньо. Частіше за все, саме HR звинувачується у незатребуваності та просто «модній» професії. Проте, список обов’язків HR-менеджера виходить далеко за межі проведення співбесід та переглядання резюме.

Тож, яким повинен бути професійний HR для IT-компанії?

note-128
1. Освіченим

Попри поширену думку, що таким спеціалістам немає потреби в дипломі, HR потребує широкого спектру знань. Особливо це стосується розуміння Трудового кодексу країни, хорошого розуміння психології та специфіки роботи, на яку претендує кандидат. Часто в цій професії можна зустріти колишніх педагогів, психологів. Однак, найуспішнішими зазвичай стають колишні рекрутери, які, попри все, мають значний досвід у підборі персоналу.

files
2. Організованим

Погодьтесь, важко організувати щось чи когось, не будучи організованим самому. Робота HR менеджера потребує впорядкованості у роботі із документами та ретельності у роботі із людьми. Як показує статистика, більшість менеджерів недостатньо дбайливо готуються до проведення співбесід, що може негативно відображатись як на її результатах так і на роботі найманого працівника у подальшому. Тому, для HR важливо володіти навиками тайм-менеджменту та грамотно розподіляти свій час між обов’язками, які на нього покладаються.

prot
3. Відповідальним

Часто HR є своєрідним посередником між командою та керівництвом компанії. Тому, саме йому доводиться формулювати завдання та рішення таким чином щоб вони сприймалися належним чином. Часто це буває складнішим ніж звучить в теорії. HR – особа, яка підтримує авторитет компанії та її керівників не лише у зовнішньому аспекті та виконуючи безпосередні доручення топ-менеджерів, але і в команді. Одночасно, HR слідкує за тим, щоб всі прийняті рішення відповідали нормам етики та законодавства.

dart-128
4. Мультизадачним

На плечі HR-менеджера часто звалюється ноша відповідальності за психологічний стан працівників компанії. Тому варто бути готовим до того, що завдань, буде багато та вони будуть відрізнятися за своїм характером. Тому одночасний пошук відповідного кандидати на позицію, обговорення несправедливості керівництва та можливості отримання авансу чи підвищення заробітної плати для працівників одночасно – звичний темп менеджера. Справлятися з ними необхідно однаково успішно.

team
5. Вміти працювати в команді

HR – не індивідуальний гравець. Він виступає своєрідним гончарем, який «ліпить» ідеальну команду для певної компанії, часто згруповуючи зовсім протилежних людей в одне ціле. Як? Для цього такий спеціаліст повинен чітко розуміти принципи ефективної взаємодії між різними ланками в ієрархії та їх об’єднання для отримання максимального результату.

law
6. Справедливим

Абсолютна безпристрасність – річ невдячна, але необхідна. HR не може собі дозволити проявляти емоційність в ході прийняття рішень чи висловлення свого враження про діяльність компанії, стратегії, планів і т.д. Рівно так само, HR-менеджер не можу бути більш лояльним до когось із працівників чи обговорювати рішення керівництва. Справедливість ейчара – у вмінні слухати і чути кожного співробітника, вміння спостерігати за дотриманням законів та корпоративної політики компанії.

money-128
7. Подвійний фокус

Часто Вам доведеться грати подвійну роль, обираючи між захистом інтересів окремого працівника чи групи працівників або ж політики компанії та її стратегії. Однозначності бути тут і не може, адже саме від комплексного поєднання всіх складових бізнес-процесу залежить повноцінна реалізація планів та цілей всієї компанії.

Якщо Ви досі не злякались і не кинули читати, то скажемо, що окрім всього, HR-менеджмент дуже непогано оплачується і це чудовий старт кар’єри в IT для тих, хто не відчуває тяги до програмування, веб – розробки чи тестування ПЗ. Курси IT-рекрутингу можуть стати хорошим поштовхом для виховання в собі нової професії, тож ловіть удачу за хвіст!

 

Записатися

 


×
Записатися

 


[hidden hidden-493 id:hid3]
[hidden hidden-309 "post_title"]

×
Лист директору

 
×