Лайфхаки: як успішно пройти співбесіду від Юліана Версти

Є такі етапи в житті, які повинен пройти кожен. Один із них – це співбесіда. Як зробити так, щоб ваша співбесіда була вдалою, а досвід позитивним поділився знаннями керівник відділу роботи з персоналом, ідейний засновник та куратор Тренінгового Центру «Львівської Майстерні Шоколаду» Юліан Верста.

Отож основні лайфлахи від досвідченого рекрутера:

bubbles

1. Почувайтесь зручно

Тенденції у підборі персоналу у сучасному рекрутингу суттєво змінились. Якщо раніше, hr-івець повинен був дізнатись про кандидата все: освіта, ідеологія, досвід, особисті якості і т.д., то зараз нас, рекрутерів цікавить лише, чи зможете ви виконувати поставлені на вас завдання.

Тому в силу таких обставин надзвичайно важливим є ефект першого враження. І тут важливо як виглядаєте, а не те що ви говорите. За перших 5 хвилин рекрутер вже складає враження і приймає рішення, а решта часу відводиться на бесіду зі звичними запитаннями. Співбесіда триває мінімум півгодини не тому, що стільки потрібно, щоб обрати кандидата, а лише тому, що так прийнято робити.

Саме тому треба вдягати зручний одяг та комфортне взуття. Якщо хочете пити – попросіть. Поводьтесь спокійно  і не хвилюйтесь.

Помилка: Кандидат під час співбесіди часто думає про те, яке він справить враження, замість того, шоб це враження “справляти”

compose

2. Дізнайтесь усе, що можна про компанію-роботодавця

Усі, без виключень, роботодавці хочуть бачити в своїй команді людей, які багато про них знають. І тут є проста залежність: чим на вищу посаду ви претендуєте, тим більше інформації вам треба зібрати. Це цінується у всьому світі.

Помилка: кандидат, який йде в компанію знає про неї лише 20% (переглянув сторінку в соцмережах чи сайт), якщо хочете працювати то вам треба знати про компанію на 120%.

money

3. Навчіться продавати свої навички

Зараз, фактично, починає досить сильно розвиватись поведінкова парадигма рекрутингу. Тому, завдання кандидата у форматі швидкої бесіди одразу показати, що я вмію. Починайте одразу з головного – презентуйтесь свої сили.

Помилка: надмірна сором’язливість. Ви коли-небудь бачили успішного скромного продавця? Не забувайте, що це також ринок і закони ті самі.

4. Не маєте досвіду, покажіть мотивацію

Кожен ейчарівець вам скаже, що вмотивований кандидат набагато цінніший, ніж досвідчений. І якщо ви прийшли на співбесіду без досвіду роботи (студент чи з іншої галузі), то найбільше вам допоможе бажання працювати в цій компанії.

Помилка: немає аргументації. Обов’язково підготуйтесь до пояснення, чому ви хочете тут працювати і що зможете корисного зробити для фірми.

Mind-Map-Paper-128

5. Кожному потрібна стратегія

Сучасна тенденція у Львові зараз така, що вакансій є більше, аніж кандидатів. Тобто на ринку праці  попит вищий, аніж пропозиція. Я не вірю що знайти роботу зараз важко. Якщо людина не може знати роботу тривалий час, тоді треба шукати що не так в собі.

Помилка: відсутність плану пошуку. Ставте конкретні і послідовні цілі. Тоді результат теж буде конкретний.

speaker

6. Не бійтесь диктувати свої умови

Молоді кандидати часто стикаються з тим, що не знають, яку зарплату просити. Вони соромляться і часто сподіваються, що про це не запитають, або ж констатують конкретну цифру. Підготуйтесь до співбесіди, поцікавтесь яка зарплата в колег на аналогічних посадах, промоніторте ситуацію на ринку. І обов’язково аргументуйте, чому вам мають платити стільки. Говоріть про гроші просто, говоріть про гроші прямо.

Помилка: фраза «хочу таку зарплату, бо… так!» Завжди продумуйте ви будете аргументувати роботодавцю суму, яку ви очікуєте. І просіть трохи більше – дадуть стільки, скільки хочеш.

rocket

7. Ніколи не зупиняйтесь!

Якщо ви не підходите по віку чи по статі, чи ще якісь інші причини відмови, ніколи не опускайте руки. На кожен товар є свій покупець. Якщо ви будете наполегливо працювати над собою, то обов’язково працевлаштуєтесь.

І нехай буде з вами сила!)

Отримати необхідні знання та вдосконалити навички ви завжди можете у навчальному центрі ІТ-академії LOGOS.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

fontend

970-x-250 copy copy

970-x-250 copy copy

970-x-250 copy copy

fontend

Записатися

 


×
Записатися

 ×
Лист директору

 
×